Ampad Double Sheet Writing Pad – 100 Sheets – 0.28″ Ruled – 15 lb Basis Weight – Letter – 8 1/2″ x 11″8.5″ x 11.8″ – Canary Yellow Paper – Micro Perforated, Stiff, Chipboard Backing – 1 / Pad
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notepad |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Color | Canary Yellow |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 100 |
| Front Lines Space | 0.28" |
| Margin Left Space | 1.25" |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Chipboard Backing |
| Length | 11.8" |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Double Sheet Writing Pad |
| Manufacturer Part Number | 20223 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Perforated writing pad features 100 letter-size sheets of quality, 15 lb. yellow paper. Each sheet is three-hole punched for binder storage and college-ruled with 9/32" line spacings and a 1-1/4" left margin. Perforations allow a clean-edge tear-out. Super stiff, 80 point, chipboard back provides writing support for handheld use.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Pad |
Ampad Double Sheet Writing Pad – 100 Sheets – 0.34″ Ruled – 15 lb Basis Weight – Letter – 8 1/2″ x 11″8.5″ x 11.8″ – Canary Yellow Paper – Micro Perforated, Chipboard Backing, Stiff, Tear Resistant – 1 / Pad
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notepad |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Color | Canary Yellow |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 100 |
| Front Lines Space | 0.34" |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Tear Resistant |
| Length | 11.8" |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Double Sheet Writing Pad |
| Manufacturer Part Number | 20243 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Perforated writing pad features 100 letter-size sheets of quality, 15 lb. yellow paper. Each sheet is three-hole punched for binder storage. Sheets are also legal/wide-ruled with 11/32" line spacings and a 1-1/4" left margin. Perforations allow a clean-edge tear-out. Super stiff, 80 point, chipboard back provides writing support for handheld use.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Pad |
Ampad Double Sheet Writing Pad – 100 Sheets – 0.34″ Ruled – 15 lb Basis Weight – Letter – 8 1/2″ x 11″8.5″ x 11.8″ – White Paper – Perforated, Chipboard Backing, Stiff – 1 / Pad
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notepad |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 100 |
| Front Lines Space | 0.34" |
| Margin Left Space | 1.25" |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Stiff |
| Length | 11.8" |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Double Sheet Writing Pad |
| Manufacturer Part Number | 20244 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Perforated writing pad features 100 letter-size sheets of quality, 15 lb. white paper. Each sheet is three-hole punched for binder storage. Sheets are also legal/wide-ruled with 11/32" line spacings and a 1-1/4" left margin. Perforations allow a clean-edge tear-out. Super stiff, 80 point, chipboard back provides writing support for handheld use.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Pad |
Ampad Double Sheet Writing Pad – 100 Sheets – 0.34″ Ruled – 15 lb Basis Weight – Letter – 8 1/2″ x 11″8.5″ x 11.8″ – Canary Yellow Paper – Micro Perforated, Stiff, Chipboard Backing – 1 / Pad
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notepad |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Color | Canary Yellow |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 100 |
| Front Lines Space | 0.34" |
| Margin Left Space | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Chipboard Backing |
| Length | 11.8" |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Double Sheet Writing Pad |
| Manufacturer Part Number | 20245 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Perforated writing pad features 100 letter-size sheets of quality, 15 lb. yellow paper. Each sheet is three-hole punched for binder storage. Sheets are law-ruled with 11/32" line spacings and a 3" left margin. Perforations allow a clean-edge tear-out. Super stiff, 80 point, chipboard back provides writing support for handheld use.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Pad |
Ampad Double Sheet Writing Pad – 100 Sheets – Stapled – Both Side Ruling Surface – 0.28″ Ruled – 15 lb Basis Weight – Letter – 8 1/2″ x 11″8.5″ x 11.8″ – White Paper – White Cover – Micro Perforated, Easy Tear, Stiff, Chipboard Backing – 1 / Pad
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notepad |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Environmental Certification | Sustainable Forestry Initiative (SFI) |
| Sheet Standard | Letter |
| Cover Color | White |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 100 |
| Ruling Surface Side | Both Side |
| Front Lines Space | 0.28" |
| Back Lines Space | 0.28" |
| Back Ruling Type | College Ruled |
| Margin Left Space | 0.81" |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Stapled |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Chipboard Backing |
| Length | 11.8" |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Double Sheet Writing Pad |
| Manufacturer Part Number | 20323 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Perforated writing pad features 100 letter-size sheets of quality, 15 lb. white paper. Each sheet is three-hole punched for binder storage and college-ruled with 9/32" line spacings and a 1-1/4" left margin. Perforations allow a clean-edge tear-out. Super stiff, 80 point, chipboard back provides writing support for handheld use.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Pad |




















