Compact and lightweight, aluminized fabric rolls up tight for easy storage. Highly efficient design reflects 90% of your body heat.
Additional information
| Weight | 0.1350 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.10 × 2.21 × 1.30 in |
| Material(s) | Aluminumized Fabric |
| Color/Finish | Aluminum |
| Global Product Type | Mixed Products First Aid Kit Refills |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | A |
| Number of Pieces | 1 |
| Length | 84" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 738743210058 |
| MPN | 21-005/B502 |
| Brand | First Aid Only™ |










Reviews
There are no reviews yet.