Alba Large Triangular Umbrella Stand – 25.4″ x 6.1″ x 13″ x – Steel, ABS Plastic – 1 Each – Black, Gray
Additional information
| Brand | Alba, Inc |
|---|---|
| Product Type | Umbrella Holder |
| Product Color | Gray |
| Product Material | ABS Plastic |
| Diameter | 10.2" |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 25.4" |
| Width | 6.1" |
| Depth | 13" |
| Brand Name | Alba |
| Features | Corrosion Resistant |
| Manufacturer | Alba, Inc |
| Product Name | Large Triangular Umbrella Stand |
| Manufacturer Part Number | PMTRIA2M |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This triangular umbrella stand is as fashionable as it is efficient. It holds a full 10 umbrellas and is equipped with spaces for ventilation. Its triangular shape offers stylish design and features an umbrella cutout design on each side to help identify it immediately and guarantee fast umbrella drying.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Alba Large Triangular Umbrella Stand – 25.4″ x 6.1″ x 13″ x – Steel, ABS Plastic – 1 Each – Black
Additional information
| Brand | Alba, Inc |
|---|---|
| Product Type | Umbrella Holder |
| Product Color | Black |
| Product Material | ABS Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 25.4" |
| Width | 6.1" |
| Depth | 13" |
| Brand Name | Alba |
| Manufacturer | Alba, Inc |
| Product Name | Large Triangular Umbrella Stand |
| Manufacturer Part Number | PMTRIA2N |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This triangular umbrella stand is as fashionable as it is efficient. It holds a full 10 umbrellas and is equipped with spaces for ventilation. Its triangular shape offers stylish design and features an umbrella cutout design on each side to help identify it immediately and guarantee fast umbrella drying.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |




















