Alba 5-Pocket Wall Literature Rack

Login to View Prices
Alba 5-Pocket Wall Literature Rack – 5 Pocket(s) – 27.5″ Height x 4.3″ Width x 13″ Depth – Silver – Metal, Acrylic – 1 Each
Additional information
| Brand | Alba, Inc |
|---|---|
| Product Type | Literature Rack |
| Total Number Of Pockets | 5 |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Acrylic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 27.5" |
| Width | 4.3" |
| Depth | 13" |
| Brand Name | Alba |
| Manufacturer | Alba, Inc |
| Product Name | 5-Pocket Wall Literature Rack |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Application/Usage | Literature Display |
| Manufacturer Part Number | DDICE5M |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Hang this Literature Wall Rack to display magazines, brochures and more. Five compartments with transparent containers display contents for perfect visibility when choosing something to read or showing off your work. Compartments hold A5 documents for visible display. Easily mount rack to your wall to add a contemporary decoration to your work space. Metal and acrylic construction provides stability while maintaining a unique, modern look.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 14 lb |







