Expand your SynJ® phone system by adding another handset. Handsets feature access to push-to-talk intercom, paging, call transfer and three-way conferencing. Built-in speakerphone allows handsfree use. Compatible with most headsets (via 2.5mm jack) and hearing aids.
Additional information
| Weight | 1.3200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.85 × 5.11 × 2.36 in |
| Ship Class Code | H |
| Disclaimer Statement | Caller ID and Call Waiting require subscribing to local phone company services. |
| Frequency | 1.9 GHz |
| Paging | Yes |
| Conferencing | 3-Way |
| Display Size | 4-Line |
| Display Type | LCD |
| Model Name/Number | SB67108 |
| For Use With | AT&T® SynJ™ System |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Speed Dial Memories | 100 |
| One Touch Presets | 10 |
| Color(s) | Silver/Black |
| Lines | 4 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Memory/Redial | 10 |
| Intercom | Yes |
| Caller ID Locations | Caller Location Displayed |
| Caller ID Features | Name/Number Display |
| Global Product Type | Cordless Telephones |
| Speakerphone | Handset |
| Volume Control | Handset |
| Telephone Type | Cordless |
| Caller ID/Type | Handset |
| UPC | 650530018787 |
| MPN | SB67108 |
| Brand | AT&T® |











Reviews
There are no reviews yet.