The 40mm speaker provides a powerful sound output. Both 3.5mm and 2.5 mm audio jack pins are included for universal compatibility.
Additional information
| Weight | 0.3500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.00 × 2.40 × 6.30 in |
| Ship Class Code | H |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Binaural Headsets |
| Headset Type | Binaural |
| Connecting Types | 3.5 mm |
| For Use With | PC |
| Color(s) | Black |
| Microphone (Yes/No) | Noise Canceling |
| Headset Style | Over The Head |
| Earpiece Type | Ear Cushion |
| Earpiece Material | Leatherette |
| Headset Features | Digital Stereo Sound |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Model Name/Number | ZuM ZuM350B |
| UPC | 800807320581 |
| MPN | ZUM350B |
| Brand | Spracht |














Reviews
There are no reviews yet.