Zippit Resealable Bags, 2 mil, 10 x 12, Clear, 100 Bags/Pack, 10 Packs/Carton
Login to View Prices
1 in stock
SKU:
MGPMGZ2P1012
Categories: Office, Pack & Ship
High-quality, low-cost bags are ideal for packing, protecting and displaying a wide range of items. Wide Super-Gripper zipper is designed to withstand frequent sliding. Handy DispenserBag™ packaging simplifies one-at-a-time and bundle pulls.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 19.2000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.25 × 10.50 × 6.25 in |
| Closure Type | Zipper Lock |
| Application | General Purpose |
| Height | 12" |
| Color(s) | Clear |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color Family | Clear |
| Global Product Type | Shipping & Storage Bags |
| Thickness | 2 mil |
| Width | 10" |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Interpack Quantity Descript | 100 Bags/Pack, 10 Packs/Carton |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 842999091320 |
| MPN | MGP MGZ2P1012 |
| Brand | BagCo™ |
Be the first to review “Zippit Resealable Bags, 2 mil, 10 x 12, Clear, 100 Bags/Pack, 10 Packs/Carton” Cancel reply








Reviews
There are no reviews yet.