Zep D-4000 Heavy-Duty Plus Dispenser – Manual – 1 gal Capacity – Heavy Duty, Durable, Corrosion Resistant, Rust Resistant, Abrasion Resistant, Ergonomic Handle – Metallic Gray, Blue – 1Each
Additional information
| Brand | Zep, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Liquid Soap Dispenser |
| Volume Capacity | 1 gal |
| Product Color | Blue |
| Product Material | Nylon |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 3.8" |
| Width | 3.8" |
| Brand Name | Zep |
| Features | Ergonomic Handle |
| Length | 10.4" |
| Manufacturer | Zep, Inc. |
| Product Model | 4000-01-01T06:00:00.000Z |
| Product Name | D-4000 Heavy-Duty Plus Dispenser |
| Manufacturer Part Number | 600101 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Dispenser features a durable construction made of anodized aluminum and reinforced nylon for a sturdy, versatile unit that's nearly indestructible. Stainless steel pumping mechanism is resistant to corrosion, rust and abrasion. Four-position, adjustable volume output delivers the right amount of product every time. Ergonomic handle allows hand, wrist or forearm dispensing for easy access.</p> |
| Operating Mode | Manual |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Zep D-4000 Heavy-Duty Plus Dispenser – Manual – 1 gal Capacity – Heavy Duty, Durable, Corrosion Resistant, Rust Resistant, Abrasion Resistant, Ergonomic Handle – Metallic Gray, Blue – 1Each
Additional information
| Brand | Zep, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Liquid Soap Dispenser |
| Volume Capacity | 1 gal |
| Product Color | Blue |
| Product Material | Nylon |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 3.8" |
| Width | 3.8" |
| Brand Name | Zep |
| Features | Ergonomic Handle |
| Length | 10.4" |
| Manufacturer | Zep, Inc. |
| Product Model | 4000-01-01T06:00:00.000Z |
| Product Name | D-4000 Heavy-Duty Plus Dispenser |
| Manufacturer Part Number | 600101 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Dispenser features a durable construction made of anodized aluminum and reinforced nylon for a sturdy, versatile unit that's nearly indestructible. Stainless steel pumping mechanism is resistant to corrosion, rust and abrasion. Four-position, adjustable volume output delivers the right amount of product every time. Ergonomic handle allows hand, wrist or forearm dispensing for easy access.</p> |
| Operating Mode | Manual |
| Packaged Quantity | 1 Each |










