Zebra Label Paper 2 x 3in Direct Thermal Zebra Z-Perform 1000D 0.75 in core
Login to View Prices
153 in stock
SKU:
IMSE62830
Categories: Labels, Office Supplies
Uncoated direct thermal paper label with a permanent acrylic adhesive. Ideal for applications that require limited durability.
- Can be used for a wide range of labeling purposes
- Comes in white color to match your style and theme
- Made with durable material
- Label works with direct thermal printer
- Permanent adhesion is ideal to stand up for frequent use
Additional information
| Product Series | 1000D |
|---|---|
| Adhesive Type | Permanent |
| Core Diameter | 3/4" |
| Number of Labels per Roll | 125 |
| Packaged Quantity | 36 / Roll |
| Manufacturer Website Addres | |
| Product Line | Z-Perform |
| Product Material | Paper,Acrylic |
| Product Type | Multipurpose Label |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Color | White |
| Label Length | 3" |
| Country of Origin | United States |
| Compatibility | <p><b>Zebra Printer(s):</b></p><ul><li>QL220</li><li>QL220 Plus</li><li>QL320</li><li>QL320 Plus</li><li>QL420</li><li>QL420 Plus</li><li>RW 220</li><li>RW 420</li><li>RW420 Print Station</li><li>P4T</li></ul> |
| Label Width | 2" |
| Print Technology | Direct Thermal |
| UPC | 0 |
| MPN | LD-R7AM5R |
| Brand | Zebra |
Be the first to review “Zebra Label Paper 2 x 3in Direct Thermal Zebra Z-Perform 1000D 0.75 in core” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.