Bring out the best in your favorite playlists and streaming content with this Logitech multimedia speaker and subwoofer set. The 3.5 mm input allows for convenient plug-and-play operation, while the wired control pad lets you easily adjust the volume and power functions. Two satellite speakers and a 15-watt subwoofer combine for clear, detailed sound and big bass. This Logitech multimedia speaker and subwoofer set works with televisions, tablets, computers and smartphones, providing versatile usage options.
Additional information
| Weight | 6.4120 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.84 × 8.99 × 6.60 in |
| Height | 8.99" |
| Width | 5.91" |
| Output | 25 W |
| Depth | 8.66" |
| Global Product Type | Computer Speakers |
| Connector/Port/Interface | 3.5 mm Jack |
| Ship Class Code | J |
| Mounting Details | Desktop |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Black |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 097855062468 |
| MPN | 980-000382 |
| Brand | Logitech® |


















Reviews
There are no reviews yet.