Seco Door Sign – 1 Each – Vacant, In Use Print/Message – 10″ Width x 2″ Height – Rectangular Shape – Self-adhesive, Adhesive Backing – Aluminum, Polyvinyl Chloride (PVC)
Additional information
| Weight | 45.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.60 × 7.90 × 7.30 in |
| Recycled | No |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute16Name | |
| Attribute17Name | <p>Ideal to display on meeting room doors, this stylish Door Sign with slider lets passersby know at a glance if the room vacant or occupied. Sign can read "Vacant" or "In Use." Slider on the front of the sign slides into the position and covers the wording that is not relevant at that time. Aluminum/PVC sign has a self-adhesive strip backing for easy fixing.</p> |
| Attribute15Name | OF138255X52 |
| Attribute2Name | In Use |
| Attribute12Name | Stewart Superior |
| Attribute1Name | Information Sign |
| Attribute3Name | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Attribute11Name | Adhesive Backing |
| Attribute14Name | Room |
| Attribute13Name | Door Sign |
| Shape | Rectangular |
| UPC | #N/A |
| MPN | 201020CT |
| Brand | Stewart Superior |
| product-type | Information Sign |
| product-material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| country-of-origin | United Kingdom |
| assembly-required | No |
| height | 2" |
| width | 10" |
| brand-name | Seco |
| features | Adhesive Backing |
| manufacturer | Stewart Superior |
| product-name | Door Sign |
| application-usage | Room |
| manufacturer-website-address | |
| marketing-information | <p>Ideal to display on meeting room doors, this stylish Door Sign with slider lets passersby know at a glance if the room vacant or occupied. Sign can read "Vacant" or "In Use." Slider on the front of the sign slides into the position and covers the wording that is not relevant at that time. Aluminum/PVC sign has a self-adhesive strip backing for easy fixing.</p> |
| packaged-quantity | 1 Each |
| 0 | 0 |












Reviews
There are no reviews yet.