Sharpie S-Gel Pen Refill – 0.70 mm Point – Blue Ink – Smear Proof, Bleed Proof – 2 / Pack
Additional information
| Weight | 45.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.60 × 7.90 × 7.30 in |
| Recycled | No |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute14Name | |
| Assembly Required | No |
| Attribute3Name | United States |
| Attribute2Name | 0.70 mm |
| Attribute1Name | Gel Pen Refill |
| Attribute15Name | <p>Experience always vivid writing with this gel pen refill for the Sharpie S-Gel. It features no-smear, no-bleed technology to deliver an exceptional writing experience. Gel ink features intensely bold color for brilliant writing.</p> |
| Attribute13Name | 2141127 |
| Attribute16Name | 2 / Pack |
| Attribute11Name | S-Gel Pen Refill |
| Attribute12Name | Gel |
| UPC | #N/A |
| MPN | 201020CT |
| Brand | Newell Brands |
| product-type | Gel Pen Refill |
| pen-refill-point-size | 0.70 mm |
| country-of-origin | United States |
| ink-color | Blue |
| brand-name | Sharpie |
| features | Bleed Proof |
| compatibility | Sharpie S-Gel Pens |
| manufacturer | Newell Brands |







Reviews
There are no reviews yet.