Special-T Sienna Hospitality Table – For – Table TopHigh Pressure Laminate (HPL) Square Top – Powder Coated Base – 36″ Table Top Length x 36″ Table Top Width x 1.13″ Table Top Depth – 29″ Height – Assembly Required – Kensington Maple – 1 Each
Additional information
| Weight | 45.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.60 × 7.90 × 7.30 in |
| Brand Name | Special-T |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute12Name | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Attribute3Name | Yes |
| Attribute24Name | Sienna |
| Attribute25Name | Cafeteria |
| Attribute30Name | <ul><li>Top Plate</li><li>Column</li><li>Floor Plate</li><li>3 x Hex Head Bolt</li><li>4 x Flat Head Bolt</li><li>3 x Washer</li><li>1 x Hex Wrench</li><li>1 x Hex Key</li></ul> |
| Attribute23Name | Sienna Hospitality Table |
| Attribute26Name | SIEN3636KM |
| Attribute31Name | 10 Year |
| Attribute17Name | 29" |
| Attribute11Name | High Pressure Laminate (HPL) |
| Attribute2Name | Square |
| Table Top Length | 36" |
| Attribute15Name | 0% |
| Attribute22Name | SIEN-3636 |
| Attribute13Name | China |
| Manufacturer | Special-T |
| Attribute20Name | Durable |
| Top Material | Attribute9Value |
| Base Color/Finish | Attribute10Value |
| Attribute27Name | |
| Attribute29Name | 1 Each |
| Attribute16Name | Yes |
| Table Top Depth | Attribute7Value |
| Color/Finish | Attribute8Value |
| Attribute28Name | <p>Sienna Hospitality Table features a high-end design to give you both strength and style. Column provides excellent strength and long-lasting use. Silver base prevents the table from wabbling on uneven surfaces. Table is perfect for coffee shops, breakrooms, offices and more. Table offers a 29" height for comfortable dining or gathering over drinks.</p> |
| Attribute14Name | No |
| Attribute1Name | Cafeteria Table |
| Certifications & Standards | Attribute18Value |
| Base Material | Steel |
| UPC | #N/A |
| MPN | 201020CT |
| Brand | Special-T |













Reviews
There are no reviews yet.