Vitality Multipurpose Carbonless 3-Part Paper, 8.5 x 11, Pink/Canary/White, 5,010/Carton
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
XER3R12854
Categories: Paper & Printable Media, Technology
Multipurpose carbonless paper is good for a wide variety of forms. Designed for optimal performance in digital and offset printing. Engineered to run cleaner and reduce the risk of contamination. Brightest base sheet enhances images. Great for image legibility on multiple part forms. Performance guaranteed.
Additional information
| Weight | 52.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.25 × 11.25 × 10.75 in |
| Sequence | Reverse |
| For Use With | Nuvera Family |
| Paper Basis Weight (lb) | 21 lb Bond |
| Paper/Media Color(s) | Pink/Canary/White |
| Sheets Per Unit | 5,010 |
| Brightness Rating (Internat | 92 |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Multipart Paper Sheets |
| Ship Class Code | L |
| Brightness Rating (US) | 92 |
| Number of Parts | 3 |
| Color Family | Multicolor |
| Machine Compatibility | Laser Printers |
| Sheet/Roll Size | 8.5 x 11 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 095205128543 |
| MPN | 3R12854 |
| Brand | xerox™ |
Be the first to review “Vitality Multipurpose Carbonless 3-Part Paper, 8.5 x 11, Pink/Canary/White, 5,010/Carton” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.