Increase mobility in your office by adding an additional handset. Easily add a phone where you need one. Headset and hearing aid compatible.Package Includes: Power Adapter; User Documentation
Additional information
| Weight | 1.0300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.06 × 3.27 × 3.27 in |
| Color(s) | Black/Silver |
| Ship Class Code | H |
| Frequency | 1.9 GHz |
| Lines | 2 |
| Conferencing | 3-Way |
| Display Size | 4-Line |
| Display Type | LCD |
| Package Includes | User Documentation |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Memory/Redial | 3 |
| Footnote 1 | Caller ID and Call Waiting require subscribing to local phone company services. |
| Speed Dial Memories | 94 |
| Model Name/Number | ML25055 |
| For Use With | Motorola ML25254, ML25255, ML25260 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Intercom | Yes |
| Caller ID Locations | Caller Location Displayed |
| Caller ID Features | Name/Number Display |
| Global Product Type | Cordless Telephones |
| Speakerphone | Handset |
| Volume Control | Handset |
| Telephone Type | Cordless |
| Caller ID/Type | Handset |
| UPC | 810036770439 |
| MPN | ML25055 |
| Brand | Motorola |










Reviews
There are no reviews yet.