Visitor Register Book, Black Cover, 10.88 x 8.38 Sheets, 60 Sheets/Book
Login to View Prices
A great way to keep track of your visitors; room for 900 entries. Each two-page spread includes 30 entries, 15 entries on the left page and 15 entries on the right page. Address blocks provide two lines to capture full information. Pages are undated to use any date, any year. Wirebound for durability; lays flat when opened.
Additional information
| Weight | 0.5950 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.40 × 8.80 × 0.50 in |
| Sheets per Book | 60 |
| Book-Cover Material(s) | Simulated Leather |
| Book Width | 11.44" |
| Book-Spine Length | 8.78" |
| Rows/Lines Per Page | 15 |
| Sheet Size (Bound-Side Firs | 10.88 x 8.38 |
| Book-Cover Color | Black |
| Book-Binding Details | Twin-Wire: Flexible Cover |
| Record-Format Type | Visitor Register |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Visitor Registers |
| Book-Binding Type | Wire-O |
| Numbered Pages | N |
| Refillable (Yes/No) | N |
| Color Family | Black |
| Page Color | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 038576091214 |
| MPN | 80-580-05 |
| Brand | AT-A-GLANCE® |
| Package Qty | 3 |












Reviews
There are no reviews yet.