Vinyl Organizers, Letter Size, Clear, 25/Box
Login to View Prices
129 in stock
SKU:
PFX62004
Categories: File Folders, Portable & Storage Box Files, Office
Top quality, super-heavy-gauge vinyl protects valuable contents, guards against photocopy and inkjet transfer. Sealed on side and bottom to hold documents securely. Transparent thumb-notched cover.
Additional information
| Weight | 2.9500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.87 × 9.62 × 1.37 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Punched/Unpunched | Unpunched |
| Number of Sections | 1 |
| Size | Letter |
| Color(s) | Clear |
| Ship Class Code | M |
| Color Family | Clear |
| Material(s) | Vinyl |
| Material Type | Plastic |
| Width | 11.88" |
| Tab Cut | Untabbed |
| Global Product Type | File Jackets, Tabless |
| Height | 9.63" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 089612620042 |
| MPN | 62004 |
| Brand | Pendaflex® |
Be the first to review “Vinyl Organizers, Letter Size, Clear, 25/Box” Cancel reply








Reviews
There are no reviews yet.