Vertiflex Open Top Rolling File Cart – 4 Casters – Steel – x 28.3″ Width x 13.8″ Depth x 28.3″ Height – Gray – 1 Each
Additional information
| Brand | Vertiflex Products |
|---|---|
| Product Type | Mobile File Cart |
| Number Of Casters | 4 |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 28.3" |
| Width | 28.3" |
| Depth | 13.8" |
| Brand Name | Vertiflex |
| Manufacturer | Vertiflex Products |
| Product Name | Open Top Rolling File Cart |
| Application/Usage | Hanging File Folder |
| Manufacturer Part Number | VF52000 |
| Marketing Information | <p>Rolling File Cart with open top holds letter-size and/or legal-size, hanging file folders. Bottom shelf holds paper and supplies or is easily removed to accommodate the Vertiflex SmartWorx Companion File. Cart is made of durable steel and wire and rolls on four twin-wheel casters (two locking).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 28 lb |













