Vanilla Hazelnut Fractional Pack, 2.5 oz, 18/Carton
Login to View Prices
2 in stock
SKU:
CCF042765
Categories: Coffee, Food Service
You’ll love waking up to Vanilla Hazelnut. This medium roast boasts a smooth, creamy medium body with flavors of caramel, vanilla, and hazelnut, finished with a deep, nutty aroma.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 2.8120 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.00 × 6.00 × 6.00 in |
| Ship Class Code | N |
| For Use With | Coffee Brewer |
| Product Packaging | Fractional Pack |
| Flavor | Vanilla Hazelnut |
| Capacity (Weight) | 2.5 oz |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Beverage Type | Coffee |
| Roast Type | Medium |
| Global Product Type | Coffee Fraction Packs |
| Compliance Standards | Rainforest Alliance Certified |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 025869141558 |
| MPN | 042765 |
| Brand | Caribou Coffee® |
Be the first to review “Vanilla Hazelnut Fractional Pack, 2.5 oz, 18/Carton” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.