USB-C Pro Docking Station 15-in-1 SSD Enclosure, Audio/DisplayPort/HDMI/Micro SD/NVMe/RJ45/SD/USB-A/USB-C/SATA, Gray
Login to View Prices
This docking station features 15 ports including a two (2) high-resolution HDMI and DisplayPort outputs – to provide a productive and immersive multi monitor display experience. With USB-C Power Delivery (PD), devices charge rapidly, keeping your setup energized and operational.
Additional information
| Weight | 0.9600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.66 × 4.53 × 1.42 in |
| Ship Class Code | J |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Gray |
| Connector/Port/Interface | SATA |
| Operating System Compatibil | Windows® |
| Global Product Type | Computer Docking Stations |
| For Use With | Laptops |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Depth | 4.53" |
| Height | 1.42" |
| Width | 8.66" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 023942321736 |
| MPN | 32173 |
| Brand | Verbatim® |

















Reviews
There are no reviews yet.