USB 2.0 Extension Cable, 6 ft, Black
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
NXT24400022
Categories: Networking, Cables & Accessories, Technology
Perfect for flexible placement when running the cord around or under furniture. Features an easy-to-use design that connects effortlessly to USB-A cables.
Additional information
| Weight | 0.1540 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.97 × 3.28 × 1.25 in |
| Global Product Type | USB Cables |
| Ship Class Code | H |
| Jacket Color | Black |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Cable Length | 6 ft |
| Connector/Port/Interface | USB 2.0 A Male to USB 2.0 A Female |
| Cable Type | USB 2.0 Extension Cable |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 718103343411 |
| MPN | NX29753 |
| Brand | NXT Technologies™ |
Be the first to review “USB 2.0 Extension Cable, 6 ft, Black” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.