Urban Universal Tablet Sling for 8.5″ to 11″ Tablets, Gray
Login to View Prices
15 in stock
SKU:
USLUBN21010
Categories: Mobile Devices and Accessories, Technology
Fully padded 11″ tablet compartment. Scratch-resistant liner. Front zippered pocket. Front zip-down organizer section. Adjustable shoulder strap.
Additional information
| Weight | 1.3000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.38 × 9.75 × 1.75 in |
| Accessory Type | Tablet Case |
| Global Product Type | Tablet Cases |
| Ship Class Code | J |
| Color(s) | Gray |
| Product Biodegradability in | 0 |
| For Use With | 8.5" to 11" Tablets |
| Material(s) | Polyester |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 030918010235 |
| MPN | UBN210-10 |
| Brand | Solo |
Be the first to review “Urban Universal Tablet Sling for 8.5″ to 11″ Tablets, Gray” Cancel reply















Reviews
There are no reviews yet.