Universal Masterfold Dispenser Napkins, 1-Ply, 13″ x 12″ Natural, 6000/CT
Login to View Prices
6 in stock
SKU:
TRKD786E
Categories: Food Service, Napkins, Dispensers & Towelettes
This Tork Universal Dispenser Napkins embossing and semi-crepe texture gives a quality feel. Identical folded size to full size dispenser napkins provides an open size of 5″ shorter making it a big cost savings. Ideal for self-service establishments that care about cost in use.Package Includes: Includes 12 packs of 500 napkins
Additional information
| Weight | 29.6360 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.63 × 20.13 × 13.63 in |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Width | 13" |
| Package Includes | Includes 12 packs of 500 napkins |
| Ship Class Code | C |
| Material(s) | Paper |
| Global Product Type | Dispenser Napkins |
| Napkin Type | Dispenser |
| Number of Napkins Per Conta | 500 |
| For Use With | 17TBS |
| Folded Width | 5" |
| Folded Depth | 6.5" |
| Number of Plies | 1 |
| Color(s) | Natural |
| Depth | 12" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 073286610300 |
| MPN | D786E |
| Brand | Tork® |
Be the first to review “Universal Masterfold Dispenser Napkins, 1-Ply, 13″ x 12″ Natural, 6000/CT” Cancel reply


















Reviews
There are no reviews yet.