uni® Spectrum Gel Pen – Medium Pen Point – 0.7 mm Pen Point Size – Black Gel-based Ink – 1 Dozen
Additional information
| Brand | uni-ball Corporation |
|---|---|
| Product Type | Gel Pen |
| Grip Type | Smooth |
| Pen Point Size | 0.7 mm |
| Pen Point | Medium |
| Country Of Origin | Japan |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | uni® |
| Features | Edgeless Tip |
| Manufacturer | uni-ball Corporation |
| Product Name | Spectrum Gel Pen |
| Product Line | Spectrum |
| Ink Type | Gel-based |
| Manufacturer Part Number | 70359 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Effortlessly express brilliant color with Spectrum Retractable Gel Pens. Even-flowing, pigment-based, gel ink delivers a smooth writing experience with intense, vibrant color. Medium point pens are useful for a variety of projects including color-coding notes and lists and embellishing fun, creative writing projects. Innovative, uni Super Ink technology creates an indelible bond with paper, producing fraud-resistant, fade-resistant and water-resistant documents. Comfortable, rubber grip ensures better comfort for extended periods of writing and creating. Translucent window indicates the level of ink remaining to avoid running out unexpectedly. Pens brighten up your writing tasks with brilliant, vivid color. |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
uni® Spectrum Gel Pen – Medium Pen Point – 0.7 mm Pen Point Size – Blue Gel-based Ink – 1 Dozen
Additional information
| Brand | uni-ball Corporation |
|---|---|
| Product Type | Gel Pen |
| Grip Type | Smooth |
| Pen Point Size | 0.7 mm |
| Pen Point | Medium |
| Country Of Origin | Japan |
| Ink Color | Blue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | uni® |
| Features | Edgeless Tip |
| Manufacturer | uni-ball Corporation |
| Product Name | Spectrum Gel Pen |
| Product Line | Spectrum |
| Ink Type | Gel-based |
| Manufacturer Part Number | 70360 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Effortlessly express brilliant color with Spectrum Retractable Gel Pens. Even-flowing, pigment-based, gel ink delivers a smooth writing experience with intense, vibrant color. Medium point pens are useful for a variety of projects including color-coding notes and lists and embellishing fun, creative writing projects. Innovative, uni Super Ink technology creates an indelible bond with paper, producing fraud-resistant, fade-resistant and water-resistant documents. Comfortable, rubber grip ensures better comfort for extended periods of writing and creating. Translucent window indicates the level of ink remaining to avoid running out unexpectedly. Pens brighten up your writing tasks with brilliant, vivid color. |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
uni® Spectrum Gel Pen – Medium Pen Point – 0.7 mm Pen Point Size – Multi Gel-based Ink – 4 / Pack
Additional information
| Brand | uni-ball Corporation |
|---|---|
| Product Type | Gel Pen |
| Grip Type | Smooth |
| Pen Point Size | 0.7 mm |
| Pen Point | Medium |
| Country Of Origin | Japan |
| Ink Color | Multi |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | uni® |
| Features | Edgeless Tip |
| Manufacturer | uni-ball Corporation |
| Product Name | Spectrum Gel Pen |
| Product Line | Spectrum |
| Ink Type | Gel-based |
| Manufacturer Part Number | 70302 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Effortlessly express brilliant color with Spectrum Retractable Gel Pens. Even-flowing, pigment-based, gel ink delivers a smooth writing experience with intense, vibrant color. Medium point pens are useful for a variety of projects including color-coding notes and lists and embellishing fun, creative writing projects. Innovative, uni Super Ink technology creates an indelible bond with paper, producing fraud-resistant, fade-resistant and water-resistant documents. Comfortable, rubber grip ensures better comfort for extended periods of writing and creating. Translucent window indicates the level of ink remaining to avoid running out unexpectedly. Pens brighten up your writing tasks with brilliant, vivid color. |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |




































