Unbreakable Magnetic Wall File, A4/Letter Size, 13.75″ x 3″ x 6.63″, Smoke
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
RUB65988
Categories: File Folders, Portable & Storage Box Files, Office
Transform wasted space into convenient storage. Unbreakable plastic pocket features a magnet that securely attaches to any flat metal surface. Perfect for use on file cabinets.Package Includes: Magnetic Wall Pocket
Additional information
| Weight | 1.0900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.80 × 7.00 × 3.25 in |
| Global Product Type | Hanging File System Pockets |
| Color(s) | Smoke |
| Depth | 3" |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Width | 13.75" |
| For File Size | Letter |
| Hanging File Systems Type | Magnetic Single Pocket |
| Number of File Pockets | 1 |
| Package Includes | Magnetic Wall Pocket |
| Overall Height | 6.63" |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 030402659889 |
| MPN | 65988 |
| Brand | Rubbermaid® |
Be the first to review “Unbreakable Magnetic Wall File, A4/Letter Size, 13.75″ x 3″ x 6.63″, Smoke” Cancel reply








Reviews
There are no reviews yet.