Ultra Thin Mouse Pad with Microban Protection, 9 x 7, Black
Login to View Prices
This mouse pad features Microban® antimicrobial product protection to help keep the product cleaner by preventing the growth of germs. Ultra thin profile hugs the desktop, and allows the pad to be stored in a notebook computer for travel. Non-skid backing. Durable and easy to clean. Product is 100% recyclable.
Additional information
| Weight | 0.1400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.06 × 9.50 × 11.00 in |
| Ship Class Code | J |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Theme | Solid Color |
| Base Type | Nonskid |
| Height | 0.06" |
| Weight | 0.02 lbs |
| Color(s) | Black |
| Depth | 7" |
| Width | 9" |
| Mouse Pad/Wrist Rest Type | Mouse Pad |
| Global Product Type | Mouse Pads |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 043859565900 |
| MPN | 5908101 |
| Brand | Fellowes® |













Reviews
There are no reviews yet.