Ultra Tabs Repositionable Tabs, Mini Tabs: 1″ x 1.5″, 1/5-Cut, Assorted Pastel Colors, 40/Pack
Login to View Prices
5 in stock
SKU:
AVE74761
Categories: Index Tabs & Page Markers, Indexing Flags & Tabs
Avery® Ultra Tabs File Tab – 40 Tab(s) – 1.50″ Tab Height x 1″ Tab Width – Clear Film, Pastel Purple Paper, Pastel Blue, Pastel Pink, Pastel Green Tab(s) – 72 / Carton
Additional information
| Weight | 0.0160 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.50 × 3.00 × 0.39 in |
| Attribute2Name | Pack |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Recycled | Attribute10Value |
| Marketing Information | Attribute18Value |
| Attribute1Name | File Tab |
| Tab Width | Attribute7Value |
| Country of Origin | Attribute8Value |
| Tab Color | Attribute9Value |
| Attribute3Name | Paper |
| Total Number of Tabs | 40 |
| Tab Height | 1.50" |
| Attribute15Name | Ultra Tabs |
| Attribute16Name | 74761 |
| Attribute17Name | |
| Attribute11Name | Avery® |
| Attribute12Name | Reusable |
| Attribute13Name | Avery |
| Attribute14Name | Ultra Tabs File Tab |
| Packaged Quantity | 72 / Carton |
| UPC | 072782747619 |
| MPN | 74761 |
| Brand | Avery |
Be the first to review “Ultra Tabs Repositionable Tabs, Mini Tabs: 1″ x 1.5″, 1/5-Cut, Assorted Pastel Colors, 40/Pack” Cancel reply


















Reviews
There are no reviews yet.