U Brands Metal Wastebasket Vena Collection 6 Gallon Capacity Gold (3232u02-06)
Login to View Prices
U Brands Metal Wastebasket, Vena Collection, 6 Gallon Capacity, Gold (3232U02-06) – Sturdy, Lightweight – 6.1″ Height x 12.2″ Width – Metal – Gold
Additional information
| Brand | U Brands |
|---|---|
| Product Type | Waste Receptacle |
| Product Color | Gold |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 6.1" |
| Width | 12.2" |
| Brand Name | U Brands |
| Features | Lightweight |
| Length | 14.2" |
| Manufacturer | U Brands |
| Product Name | Vena Waste Basket |
| Manufacturer Part Number | 3232U0206 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Classic office accessories don't have to be plain-looking and uninspiring. The Vena Collection desk accessories from U Brands will add a touch of sophistication and style to your desk or office while providing the reliable functionality that you need to get the job done. Use this wastebasket to keep your work space clean and tidy. Organize your space at home, office or school by adding a desk organizer, tabletop file tray or the entire collection.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |













