U Brands Juliet Collection Letter Sorter – 6″ Height x 3.8″ Width x 9.5″ Depth – Desktop – Sturdy, Durable, Pull-out Drawer – Pine Wood, Gold Finish Hardware- 12
Additional information
| Brand | U Brands |
|---|---|
| Product Type | Letter Sorter |
| File Size Supported | Letter |
| Product Color | White |
| Product Material | Metal |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | China |
| Height | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Width | 3.8" |
| Depth | 9.5" |
| Brand Name | U Brands |
| Features | Pull-out Drawer |
| Manufacturer | U Brands |
| Product Name | Juliet Collection Letter Sorter |
| Product Line | Juliet |
| Application/Usage | Home |
| Manufacturer Part Number | 3464U03-12 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Durable and stylish letter sorter is perfect for your desk with an added drawer for hidden storage. Inspired by furniture design, the Juliet Collection of desk accessories from U Brands provides a sophisticated solution for your home or office organization needs. Real wood construction combined with gold-finish metal hardware details create an elegant look while still considering exceptional functionality. Organize your work area so everything is exactly where you need it.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 1.08 lb |














