Twinkies and Chocolate CupCakes Variety Pack, (2) 13.58 oz 10 Pack Twinkies and (2) 12.7 oz 8 Pack CupCakes/Carton
Login to View Prices
Hostess Twinkies and Chocolate CupCakes need no introduction. Two of your favorite Hostess treats! Moist cakes filled with creamy centers make a great snack. These treats aren’t just for dessert. They’re yummy at any time of day, no matter if you’re craving them first thing in the morning or late at night. Plus, they’re perfect for picking up on your way out the door, or grabbing one to enjoy a quiet moment. Individually wrapped for freshness and convenience, so you can take them wherever you like snacking, at home, at work, or on the go.Package Includes: (2) 13.58 oz Pack of 10 Twinkies; (2) 12.7 oz Pack of 8 Chocolate CupCakesNote: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 3.6000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.88 × 23.25 × 2.63 in |
| Package Includes | (2) 12.7 oz Pack of 8 Chocolate CupCakes |
| Non-GMO | No |
| Flavor | Variety |
| Gluten Free | No |
| Kosher | No |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Capacity (Weight) | 12.7 oz |
| Contains Soy | Yes |
| Contains Dairy | Yes |
| Vegan | No |
| Contains Wheat | Yes |
| Contains Sesame | No |
| Contains Crustacean/Shellfi | No |
| Contains Eggs | Yes |
| Contains Fish | No |
| Contains Nuts | No |
| Global Product Type | Snacks |
| Product Packaging | Pack |
| Sugar Free | No |
| Food Type | Cupcake |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 810128792400 |
| MPN | 810128792400 |
| Brand | Hostess® |














Reviews
There are no reviews yet.