Trodat Replacement Ink Pads

Roll over image to zoom in
Login to View Prices
Trodat Replacement Ink Pads – 1 Each – 0.5″ Height x 0.6″ Width x 2.5″ Length – Black Ink – Plastic
Additional information
| Brand | U.S. Stamp & Sign |
|---|---|
| Product Type | Replacement Stamp Pad |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | Austria |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.6" |
| Brand Name | Trodat |
| Compatibility | Trodat Professional 5470 Self Inking Dater |
| Length | 2.5" |
| Manufacturer | U.S. Stamp & Sign |
| Product Name | Replacement Ink Pads |
| Manufacturer Part Number | P5470BK |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Replacement ink pad is designed for Trodat self-inking custom daters. Ink provides up to 10, 000 impressions. Plastic case prevents the ink from drying out and keeps dust out.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |









