Trend Playtime Pals Learning Charts Combo Pack – Theme/Subject: Learning, Fun – Skill Learning: Decoration – 5 / Set
Additional information
| Brand | Trend enterprises, Inc |
|---|---|
| Product Type | Educational Chart |
| Theme/Subject | Fun |
| Skill Learning | Decoration |
| Product Color | Multi |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 22" |
| Width | 17" |
| Brand Name | Trend |
| Manufacturer | Trend enterprises, Inc |
| Product Name | Playtime Pals Learning Charts Combo Pack |
| Manufacturer Part Number | 38965 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Learning charts combo pack features an assortment of classroom decorations that welcome students, reinforce popular subject areas, and aligns with Learning Standards. Fun, playful design allows you to create inviting, exciting spaces with playful characters and lots of learning. Extra activities on the backs of the charts offer more ways to enhance the learning experience. Sturdy, durable paper withstands frequent handling for long-lasting use throughout the entire year.</p> |
| Packaged Quantity | 5 / Set |
Trend Playtime Pals Learning Charts Combo Pack – Theme/Subject: Learning, Fun – Skill Learning: Decoration – 5 / Set
Additional information
| Brand | Trend enterprises, Inc |
|---|---|
| Product Type | Educational Chart |
| Theme/Subject | Fun |
| Skill Learning | Decoration |
| Product Color | Multi |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 22" |
| Width | 17" |
| Brand Name | Trend |
| Manufacturer | Trend enterprises, Inc |
| Product Name | Playtime Pals Learning Charts Combo Pack |
| Manufacturer Part Number | 38965 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Learning charts combo pack features an assortment of classroom decorations that welcome students, reinforce popular subject areas, and aligns with Learning Standards. Fun, playful design allows you to create inviting, exciting spaces with playful characters and lots of learning. Extra activities on the backs of the charts offer more ways to enhance the learning experience. Sturdy, durable paper withstands frequent handling for long-lasting use throughout the entire year.</p> |
| Packaged Quantity | 5 / Set |














