Trend 4″ Ready Letter Playful Combo Pack – 83 x Lowercase Letters, 59 x Capital Letter, 36 x Punctuation Marks, 18 x Spanish Accent Mark Shape – Pin-up – Pin Style – Pre-punched – 4″ Height x 8″ Length – Black – 3 / Pack
Additional information
| Brand | Trend enterprises, Inc |
|---|---|
| Product Type | Letter |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | 18 x Spanish Accent Mark |
| Style | Pin |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Trend |
| Features | Pre-punched |
| Length | 2001-08-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | Trend enterprises, Inc |
| Product Name | 4" Ready Letter Playful Combo Pack |
| Mount Type | Pin-up |
| Application/Usage | Craft |
| Manufacturer Part Number | 79741 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pin-up Ready Letters are designed for attention-getting messages, classroom displays and creative learning projects. Ideal for prekindergarten to 12th-grade, they are convenient, reusable and easy to use. Use for student work displays, bulletin boards, signs, banners, news boards, learning activities, labeling and much more. Fade-resistant color coordinates with other Trend products. 4" Playful Combo Pack includes 59 uppercase letters, 84 lowercase letters, 20 numerals from 0 to 9, 36 punctuation marks, and 18 Spanish accent marks.</p> |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
Trend 4″ Ready Letter Playful Combo Pack – 83 x Lowercase Letters, 59 x Capital Letter, 36 x Punctuation Marks, 18 x Spanish Accent Mark Shape – Pin-up – Pin Style – Pre-punched – 4″ Height x 9″ Length – Red – 3 / Pack
Additional information
| Brand | Trend enterprises, Inc |
|---|---|
| Product Type | Letter |
| Product Color | Red |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | 18 x Spanish Accent Mark |
| Style | Pin |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Trend |
| Features | Pre-punched |
| Length | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | Trend enterprises, Inc |
| Product Name | 4" Ready Letter Playful Combo Pack |
| Mount Type | Pin-up |
| Application/Usage | Craft |
| Manufacturer Part Number | 79742 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pin-up Ready Letters are designed for attention-getting messages, classroom displays and creative learning projects. Ideal for prekindergarten to 12th-grade, they are convenient, reusable and easy to use. Use for student work displays, bulletin boards, signs, banners, news boards, learning activities, labeling and much more. Fade-resistant color coordinates with other Trend products. 4" Playful Combo Pack includes 59 uppercase letters, 84 lowercase letters, 20 numerals from 0 to 9, 36 punctuation marks, and 18 Spanish accent marks.</p> |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
Trend 4″ Ready Letter Playful Combo Pack – 83 x Lowercase Letters, 59 x Capital Letter, 36 x Punctuation Marks, 18 x Spanish Accent Mark Shape – Pin-up – Pin Style – Pre-punched – 4″ Height x 8″ Length – Blue – 3 / Pack
Additional information
| Brand | Trend enterprises, Inc |
|---|---|
| Product Type | Letter |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | 18 x Spanish Accent Mark |
| Style | Pin |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Trend |
| Features | Pre-punched |
| Length | 2001-08-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | Trend enterprises, Inc |
| Product Name | 4" Ready Letter Playful Combo Pack |
| Mount Type | Pin-up |
| Application/Usage | Craft |
| Manufacturer Part Number | 79744 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pin-up Ready Letters are designed for attention-getting messages, classroom displays and creative learning projects. Ideal for prekindergarten to 12th-grade, they are convenient, reusable and easy to use. Use for student work displays, bulletin boards, signs, banners, news boards, learning activities, labeling and much more. Fade-resistant color coordinates with other Trend products. 4" Playful Combo Pack includes 59 uppercase letters, 84 lowercase letters, 20 numerals from 0 to 9, 36 punctuation marks, and 18 Spanish accent marks.</p> |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
Trend 4 Ready Letter Playful Combo Pack

Login to View Prices
Trend 4″ Ready Letter Playful Combo Pack – 83 x Lowercase Letters, 59 x Capital Letter, 36 x Punctuation Marks, 18 x Spanish Accent Mark Shape – Pin-up – Pin Style – Pre-punched – 4″ Height x 8″ Length – Black – 3 / Pack
Trend 4 Ready Letter Playful Combo Pack

Login to View Prices
Trend 4″ Ready Letter Playful Combo Pack – 83 x Lowercase Letters, 59 x Capital Letter, 36 x Punctuation Marks, 18 x Spanish Accent Mark Shape – Pin-up – Pin Style – Pre-punched – 4″ Height x 9″ Length – Red – 3 / Pack
Trend 4 Ready Letter Playful Combo Pack

Login to View Prices
Trend 4″ Ready Letter Playful Combo Pack – 83 x Lowercase Letters, 59 x Capital Letter, 36 x Punctuation Marks, 18 x Spanish Accent Mark Shape – Pin-up – Pin Style – Pre-punched – 4″ Height x 8″ Length – Blue – 3 / Pack














