Tissue for Safe-T-Gard Dispenser, Septic Safe, 2-Ply, White, 200 Sheets/Pack, 40 Packs/Carton
Login to View Prices
Tissues provide a barrier between clean hands and doors. Enhances the hygienic perception of the washroom and promotes cleanliness. 8,000 4″ x 10″ sheets.
Additional information
| Weight | 15.4000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.19 × 13.69 × 8.63 in |
| Width | 4" |
| Global Product Type | Facial Tissues |
| Product Compostability Indi | N |
| Tissue Type | Facial |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | C |
| Number of Plies | 2 |
| Length | 10" |
| For Use With | Safe-T-Gard Door Tissue Dispenser |
| Number of Sheets | 200/Pack |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 073310104409 |
| MPN | 10440 |
| Brand | Georgia Pacific® Professional |









Reviews
There are no reviews yet.