Three-Subject Notebook, Twin-Wire, Medium/College Rule, Red Cover, (150) 11 x 8.5 Sheets
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
TUD24423004
Categories: Notebooks & Binders, SCHOOL SUPPLIES
Stay on top of your workload with this notebook. Spiral binding lets you flip pages smoothly.
Additional information
| Weight | 1.8880 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.38 × 10.19 × 1.07 in |
| Sheet Ruling Size | 9/32" |
| Sheet Size (Bound-Side Firs | 11 x 8.5 |
| Book Width | 8.5" |
| Book-Spine Length | 11" |
| Front-Cover Material | Polypropylene |
| Back-Cover Material | Polypropylene |
| Book-Binding Details | Twin-Wire |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Number of Subjects/Sections | 3 |
| Number of Section Dividers | 2 |
| Sheets per Book/Journal | 150 |
| Dated/Undated | Undated |
| Number of Pockets | 0 |
| Sheet Rule/Format Type | Medium/College Rule |
| Sheet Perforation Details | Micro-Perforation |
| Book-Binding Edge | Side |
| Book-Binding Type | Wire-O |
| Global Product Type | General Purpose Notebooks |
| Pocket-Sized Indicator | N |
| Cover Color | Red |
| Sheet Color | White |
| Color Family | Red |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 718103402613 |
| MPN | ST58332C |
| Brand | TRU RED™ |
Be the first to review “Three-Subject Notebook, Twin-Wire, Medium/College Rule, Red Cover, (150) 11 x 8.5 Sheets” Cancel reply

















Reviews
There are no reviews yet.