Thirst Quencher QwikServ Electrolyte Replacement Drink Mix, Orange, 1.26 oz Packet, 8/Pack
Login to View Prices
Stay at the top of your game or simply recover more quickly. QwikServ Electrolyte Replacement Drinks help you to hydrate and replenish minerals during or after strenuous activity. Easy to make, simply mix with water. Each packet yields up to 16.9 oz.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 0.6800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.80 × 2.80 × 7.90 in |
| Capacity (Weight) | 1.26 oz |
| Global Product Type | Sports Drink Mixes/Concentrates |
| Ship Class Code | N |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Product Packaging | Packet |
| Gluten Free | Yes |
| Flavor | Orange |
| Beverage Type | Flavored Drink Mix |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 075880312000 |
| MPN | 060900-OR |
| Brand | Sqwincher® |











Reviews
There are no reviews yet.