Teacher Created Resources Cling Thingies Sight Words
Login to View Prices
Teacher Created Resources Cling Thingies Sight Words – 50 x Word Shape – Write on/Wipe off, Removable, Residue-free – 1.25″ Height x 2.63″ Width x 11.10″ Length – Multicolor – 56 / Pack
Additional information
| Brand | Teacher Created Resources |
|---|---|
| Product Type | Sticker |
| Skill Learning | Sight Words |
| Product Color | Multicolor |
| Country Of Origin | China |
| Shape | 50 x Word |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.25" |
| Width | 2.63" |
| Brand Name | Teacher Created Resources |
| Features | Residue-free |
| Length | 11.10" |
| Manufacturer | Teacher Created Resources |
| Product Name | Cling Thingies Sight Words |
| Product Line | Clingy Thingies |
| Application/Usage | Reminder |
| Manufacturer Part Number | 77877 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Sight words set features special cling technology that's not sticky to the touch, yet sticks to any smooth surface and can be easily removed. You can even use water to rinse lint or dirt off the back surface. Sight words can be used again and again without leaving any mess or residue. Write-on/wipe-off surface allows use with dry-erase markers (sold separately) to easily write notes, labels and reminders.</p> |
| Packaged Quantity | 56 / Pack |
Teacher Created Resources Cling Thingies Sight Words
Login to View Prices
Teacher Created Resources Cling Thingies Sight Words – 50 x Word Shape – Write on/Wipe off, Removable, Residue-free – 1.25″ Height x 2.63″ Width x 11″ Length – Multicolor – 56 / Pack
Additional information
| Brand | Teacher Created Resources |
|---|---|
| Product Type | Sticker |
| Skill Learning | Sight Words |
| Product Color | Multicolor |
| Country Of Origin | China |
| Shape | 50 x Word |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.25" |
| Width | 2.63" |
| Brand Name | Teacher Created Resources |
| Features | Residue-free |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Teacher Created Resources |
| Product Name | Cling Thingies Sight Words |
| Product Line | Clingy Thingies |
| Application/Usage | Reminder |
| Manufacturer Part Number | 77880 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Sight words set features special cling technology that's not sticky to the touch, yet sticks to any smooth surface and can be easily removed. You can even use water to rinse lint or dirt off the back surface. Sight words can be used again and again without leaving any mess or residue. Write-on/wipe-off surface allows use with dry-erase markers (sold separately) to easily write notes, labels and reminders.</p> |
| Packaged Quantity | 56 / Pack |
Teacher Created Resources Cling Thingies Sight Words
Login to View Prices
Teacher Created Resources Cling Thingies Sight Words – 50 x Word Shape – Write on/Wipe off, Removable, Residue-free – 1.25″ Height x 2.63″ Width x 11.10″ Length – Multicolor – 56 / Pack
Additional information
| Brand | Teacher Created Resources |
|---|---|
| Product Type | Sticker |
| Skill Learning | Sight Words |
| Product Color | Multicolor |
| Country Of Origin | China |
| Shape | 50 x Word |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.25" |
| Width | 2.63" |
| Brand Name | Teacher Created Resources |
| Features | Residue-free |
| Length | 11.10" |
| Manufacturer | Teacher Created Resources |
| Product Name | Cling Thingies Sight Words |
| Product Line | Clingy Thingies |
| Application/Usage | Reminder |
| Manufacturer Part Number | 77877 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Sight words set features special cling technology that's not sticky to the touch, yet sticks to any smooth surface and can be easily removed. You can even use water to rinse lint or dirt off the back surface. Sight words can be used again and again without leaving any mess or residue. Write-on/wipe-off surface allows use with dry-erase markers (sold separately) to easily write notes, labels and reminders.</p> |
| Packaged Quantity | 56 / Pack |
Teacher Created Resources Cling Thingies Sight Words
Login to View Prices
Teacher Created Resources Cling Thingies Sight Words – 50 x Word Shape – Write on/Wipe off, Removable, Residue-free – 1.25″ Height x 2.63″ Width x 11″ Length – Multicolor – 56 / Pack
Additional information
| Brand | Teacher Created Resources |
|---|---|
| Product Type | Sticker |
| Skill Learning | Sight Words |
| Product Color | Multicolor |
| Country Of Origin | China |
| Shape | 50 x Word |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.25" |
| Width | 2.63" |
| Brand Name | Teacher Created Resources |
| Features | Residue-free |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Teacher Created Resources |
| Product Name | Cling Thingies Sight Words |
| Product Line | Clingy Thingies |
| Application/Usage | Reminder |
| Manufacturer Part Number | 77880 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Sight words set features special cling technology that's not sticky to the touch, yet sticks to any smooth surface and can be easily removed. You can even use water to rinse lint or dirt off the back surface. Sight words can be used again and again without leaving any mess or residue. Write-on/wipe-off surface allows use with dry-erase markers (sold separately) to easily write notes, labels and reminders.</p> |
| Packaged Quantity | 56 / Pack |













