TC TCell Odor Control Dispenser, 2.75″ x 2.5″ x 5.25″, White
Login to View Prices
Discreet, decorative dispenser enhances nearly any public space: washrooms, restaurants, offices and more. Innovative unit runs on a hydrogen fuel cell; no batteries or plug-in electrical source required. Each refill is designed for continuous use operation for up to 60 days.
Additional information
| Weight | 0.4400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.90 × 2.90 × 2.90 in |
| Height | 5.25" |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Width | 2.75" |
| For Use With | TC® Tcell™ Refills 1836256, 1836257, 1836258, FG402110, FG402111, FG402112, FG402187, FG402113, FG402369, FG402470, FG402472, FG402473, FG402498, FG750905, FG750537, FG750907, FG402236 |
| Ship Class Code | B |
| Depth | 2.5" |
| Global Product Type | Aerosol Air Freshener Dispensers |
| Material(s) | Plastic |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 086876212877 |
| MPN | 1793547 |
| Brand | Rubbermaid® Commercial |













Reviews
There are no reviews yet.