TC Tape Cartridges for P-Touch Labelers, 0.47″ x 25.2 ft, Red on Clear, 2/Pack
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
BRTTC11
Categories: Label Makers and Supplies, Technology
For indoor and outdoor use, even in hot or cold environments. Sticks to virtually any smooth, flat surface. Perfect for everyday applications.
Additional information
| Weight | 0.2600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.25 × 7.25 × 0.75 in |
| Label Color(s) | Clear |
| Printed Text Color(s) | Red |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Adhesive | Standard Strength Permanent |
| Global Product Type | Label Maker Multipurpose Labels |
| Material(s) | Laminated |
| Ship Class Code | G |
| Rolls Per Unit | 2 |
| Text/Label Colors | Red Print on Clear Tape |
| Machine Compatibility | Brother P-Touch® PT-6, PT-8, PT-10, PT-12, PT-12N, PT-15, PT-20, PT-25, PT-150, PT-170 |
| Label Size - text | 0.47" x 25.2 ft |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 012502050339 |
| MPN | TC11 |
| Brand | Brother P-Touch® |
Be the first to review “TC Tape Cartridges for P-Touch Labelers, 0.47″ x 25.2 ft, Red on Clear, 2/Pack” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.