Simple design. Great results. Taylor’s thermometers provide the most reliable readings.
Additional information
| Dimensions | 1.60 × 5.90 × 3.20 in |
|---|---|
| Product Color | Assorted |
| Product Type | Analog Thermometer |
| Features | Easy to Read,Humidity Indicator |
| Minimum Temperature Reading | 0°F (-17.8°C) |
| Temperature Reading | Celsius,Fahrenheit |
| Manufacturer Website Addres | |
| Manufacturer | Taylor Precision Products, Inc |
| Maximum Temperature Reading | 120°F (48.9°C) |
| Application/Usage | Indoor |
| UPC | 077784031629 |
| MPN | 5506 |
| Brand | Taylor |





Reviews
There are no reviews yet.