Tatco Security Seals – 0.3″ Width – 13.5″ Length – Blue – 100 / Pack
Additional information
| Brand | Tatco Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | Security Seal |
| Maximum Tensile Strength | 112 lb |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 0.3" |
| Brand Name | Tatco |
| Features | Adjustable |
| Length | 13.5" |
| Manufacturer | Tatco Products, Inc |
| Product Name | Security Seals |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | 26300 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Security seals feature an adjustable construction for use on a wide variety of applications. 112 lb. break strength stays on tightly and prevents it from snapping under pressure. Sequentially numbered seals help you easily track every item. Plus, its easy-to-use design allows you to quickly seal items to prevent dislocating.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
Tatco Security Seals – 0.3″ Width – 13.5″ Length – Blue – 100 / Pack
Additional information
| Brand | Tatco Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | Security Seal |
| Maximum Tensile Strength | 112 lb |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 0.3" |
| Brand Name | Tatco |
| Features | Adjustable |
| Length | 13.5" |
| Manufacturer | Tatco Products, Inc |
| Product Name | Security Seals |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | 26300 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Security seals feature an adjustable construction for use on a wide variety of applications. 112 lb. break strength stays on tightly and prevents it from snapping under pressure. Sequentially numbered seals help you easily track every item. Plus, its easy-to-use design allows you to quickly seal items to prevent dislocating.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |







