Super Odor Eliminator Gel for Large Spaces, Cool and Clean, 64 oz Tub
Login to View Prices
159 in stock
SKU:
BRI901129
Categories: Janitorial & Sanitation, Odor Control
Continuous-action solid gel helps eliminate odors in large spaces (up to 500 sq ft) including basements, breakrooms, restrooms, and more. The proprietary Super Odor Eliminator plant-based formula safely removes bad smells in freshly-painted rooms, musty basements, garages, trash areas, high-traffic offices, and more. Needs no batteries, no plugs and contains no harsh chemicals. Set it and forget it and let Super Odor Eliminator do the work.
Additional information
| Weight | 5.7690 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.19 × 6.14 × 5.86 in |
| Product Packaging | Tub |
| Application | Odor Control |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Scent | Cool & Clean™ |
| Global Product Type | Evaporating Gel Air Fresheners/Odor Eliminators |
| Physical Form | Gel |
| Ship Class Code | B |
| Volume Capacity | 64 oz |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 814840016615 |
| MPN | 901129 |
| Brand | BRIGHT Air® |
Be the first to review “Super Odor Eliminator Gel for Large Spaces, Cool and Clean, 64 oz Tub” Cancel reply















Reviews
There are no reviews yet.