Super Coffee Ready-to-Drink Coffee, Vanilla Latte, 12 oz Bottle, 12/Carton
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
KTL00012
Categories: Coffee, Food Service
Super Coffee’s mission is to remove sugar from your diet. 200 mg of caffeine, less than 1 gram of sugar, and 10 grams of protein combined with healthy fats from MCTs to reduce the crash. Delicious and indulgent flavor without unhealthy additives.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 13.4640 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.40 × 7.69 × 7.10 in |
| Ship Class Code | N |
| Product Packaging | Bottle |
| Flavor | Vanilla Latte |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Coffee Drinks |
| Beverage Type | Coffee Drink |
| Volume Capacity | 12 oz |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 865891000139 |
| MPN | SVC00012 |
| Brand | KITULife |
Be the first to review “Super Coffee Ready-to-Drink Coffee, Vanilla Latte, 12 oz Bottle, 12/Carton” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.