SunWorks Construction Paper Smart-Stack, 50 lb Text Weight, 12 x 18, Assorted, 150/Pack
Login to View Prices
619 in stock
SKU:
PAC6526
Categories: Arts & Crafts, SCHOOL SUPPLIES
Heavyweight construction paper contains extra sheets of the most popular and frequently used colors. Assortment contains white, scarlet, holiday green, yellow, blue, yellow-orange, black, brown, pink, sky blue, and violet.
Additional information
| Weight | 4.3300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.00 × 12.00 × 9.00 in |
| Paper/Media Color Assortmen | 11 Assorted Colors |
| Paper Basis Weight (lb) | 50 lb Text |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Art Paper Sheets |
| Sheet/Roll Size | 12 x 18 |
| Color Family | Multicolor |
| Sheets Per Unit | 150 |
| Paper/Media Color(s) | Assorted |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 045173065265 |
| MPN | P6526 |
| Brand | Prang® |
Be the first to review “SunWorks Construction Paper Smart-Stack, 50 lb Text Weight, 12 x 18, Assorted, 150/Pack” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.