Suma ElimineX D3.1 Armada K7.1, 8.8 lb, 2/Carton
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
DVS100977698
Categories: Cleaners & Detergents, Janitorial & Sanitation
Encapsulated, powder silver-safe presoak that is suitable for both loosening caked-on food soils and for restoring tarnished silver.
Additional information
| Weight | 19.1140 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.91 × 6.81 × 10.82 in |
| Compliance Standards | Kosher |
| Global Product Type | Automatic Dishwasher Detergents |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Application | Warewashing |
| Applicable Material | Utensils |
| Physical Form | Powder |
| Ship Class Code | B |
| Product Packaging | Container |
| Volume Capacity | 8.8 lb |
| Dirt Types | Tarnished Silver |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 807174541373 |
| MPN | 100977698 |
| Brand | Diversey™ |
Be the first to review “Suma ElimineX D3.1 Armada K7.1, 8.8 lb, 2/Carton” Cancel reply











Reviews
There are no reviews yet.