Suma Diverpak Premium Encapsulated Heavy-Duty Dish Detergent, 9 lb Capsule
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
DVS957238409
Categories: Food Service, Warewashing
Premium, encapsulated, heavy-duty dish detergent designed to deliver optimum cost in use across a wide range of water conditions and soil loads. Not for soft or precious metals. White powder with no fragrance added.
Additional information
| Weight | 39.0430 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.56 × 14.56 × 9.31 in |
| Application | Machine Warewashing |
| Scent | Unscented |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Dish/Glass Sanitizers |
| Applicable Material | Utensils |
| Physical Form | Powder |
| Ship Class Code | B |
| Dirt Types | Grease |
| Product Packaging | Capsule |
| Capacity (Weight) | 9 lb |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 807174535273 |
| MPN | 957238409 |
| Brand | Diversey™ |
Be the first to review “Suma Diverpak Premium Encapsulated Heavy-Duty Dish Detergent, 9 lb Capsule” Cancel reply










Reviews
There are no reviews yet.