Sugar Canister, 20 oz Reclosable Canister, 24/Carton
Login to View Prices
Add some sweetness to your day with granulated sugar. It is the perfect size for any office breakroom. Reclosable container reduces mess. Make sure you have the condiments on hand that coffee and tea drinkers need.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 17.4000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.00 × 12.50 × 7.35 in |
| Global Product Type | Sugar |
| Compliance Standards | Kosher Certified |
| Ship Class Code | N |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Premeasured | No |
| Flavor | Regular |
| Kosher | Yes |
| Product Packaging | Reclosable Canister |
| Capacity (Weight) | 20 oz |
| Sugar Free | No |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 856924000196 |
| MPN | 00019CT |
| Brand | Office Snax® |










Reviews
There are no reviews yet.