Streak-Free Glass Cleaner, Pleasant Scent, 32 oz Spray Bottle
Login to View Prices
Professional strength glass cleaner that quickly removes dirt, grime and fingerprints without leaving streaks or residue. Ammonia-based formula. Dries fast, simply spray and wipe. Not for use on tinted or acrylic glass windows or any surfaced harmed by water.
Additional information
| Weight | 2.4170 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.25 × 4.44 × 3.05 in |
| Global Product Type | Glass Cleaners |
| Applicable Material | Glass |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Scent | Pleasant |
| Dirt Types | Grime |
| Product Packaging | Spray Bottle |
| Volume Capacity | 32 oz |
| Ship Class Code | B |
| Physical Form | Liquid |
| Chemical Compound | Ethyl Alcohol |
| Application | Water-Washable Surfaces |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 021709008982 |
| MPN | ZU112032 |
| Brand | Zep Commercial® |
















Reviews
There are no reviews yet.