Storex Double XL Wide Book Bins – 7″ Height x 9.2″ Width14.5″ Length – Desktop – Red – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Storex Industries Corporation |
|---|---|
| Product Type | Storage Bin |
| Product Color | Red |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | Canada |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Width | 9.2" |
| Brand Name | Storex |
| Features | Carrying Handle |
| Length | 14.5" |
| Manufacturer | Storex Industries Corporation |
| Product Name | Double XL Wide Book Bins |
| Mount Type | Shelf |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | 71126E06C |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Book bins feature a versatile design that can be used on 15" deep shelves and desktops, or turned sideways to fit into narrow 12" shelves and bookcases. They fit scrapbook paper, letter-size files and folders, and large magazines. Integrated carry handles allow you to easily transport your supplies from room to room.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Limited Warranty | 90 Day |
Storex Double XL Wide Book Bins – 7″ Height x 9.2″ Width14.5″ Length – Desktop – Red – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Storex Industries Corporation |
|---|---|
| Product Type | Storage Bin |
| Product Color | Red |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | Canada |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Width | 9.2" |
| Brand Name | Storex |
| Features | Carrying Handle |
| Length | 14.5" |
| Manufacturer | Storex Industries Corporation |
| Product Name | Double XL Wide Book Bins |
| Mount Type | Shelf |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | 71126E06C |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Book bins feature a versatile design that can be used on 15" deep shelves and desktops, or turned sideways to fit into narrow 12" shelves and bookcases. They fit scrapbook paper, letter-size files and folders, and large magazines. Integrated carry handles allow you to easily transport your supplies from room to room.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Limited Warranty | 90 Day |











