Storex 4-gallon Storage Bin – 7.9″ Height x 11.3″ Width13.6″ Length – Assorted Bright – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Storex |
|---|---|
| Product Type | Storage Bin |
| Product Color | Assorted Bright |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | Canada |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 7.9" |
| Width | 11.3" |
| Brand Name | Storex |
| Features | Drop Resistant |
| Length | 13.6" |
| Manufacturer | Storex |
| Product Name | 4-gallon Storage Bin |
| Mount Type | Cubby |
| Application/Usage | Workbook |
| Manufacturer Part Number | 61514U06C |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>4-gallon storage bin is the perfect companion for your bookshelf or cubby. Easy-to-grip handles allow you to firmly grasp the bin to safely transport items when needed. Its durable construction is made from impact-resistant plastic to ensure long-lasting use. Stackable design provides space-saving storage options. Storage bin is perfect for organizing rooms, storing supplies and more. Color will be randomly selected.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 90 Day |
| Weight (Approximate) | 1.02 lb |
Storex 4-gallon Storage Bin – 7.9″ Height x 11.3″ Width13.6″ Length – Assorted Bright – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Storex |
|---|---|
| Product Type | Storage Bin |
| Product Color | Assorted Bright |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | Canada |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 7.9" |
| Width | 11.3" |
| Brand Name | Storex |
| Features | Drop Resistant |
| Length | 13.6" |
| Manufacturer | Storex |
| Product Name | 4-gallon Storage Bin |
| Mount Type | Cubby |
| Application/Usage | Workbook |
| Manufacturer Part Number | 61514U06C |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>4-gallon storage bin is the perfect companion for your bookshelf or cubby. Easy-to-grip handles allow you to firmly grasp the bin to safely transport items when needed. Its durable construction is made from impact-resistant plastic to ensure long-lasting use. Stackable design provides space-saving storage options. Storage bin is perfect for organizing rooms, storing supplies and more. Color will be randomly selected.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 90 Day |
| Weight (Approximate) | 1.02 lb |











